Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

OMS, preocupată de ‘accelerarea’ epidemiei de COVID-19 pe continentul african

Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS) şi-a exprimat luni ”îngrijorarea” cu privire la ”accelerarea” epidemiei de COVID-19 pe continentul african, care până în prezent nu a înregistrat o astfel de situaţie, relatează AFP, scrie agerpres.
”Sunt foarte îngrijorat de faptul că începem să constatăm o accelerare a cazurilor în Africa şi trebuie să luăm cu toţii aceasta foarte în serios şi să manifestăm solidaritate” faţă de ţările în cauză, a declarat directorul OMS pentru situaţii de urgenţă sanitare, Michael Ryan, în cadrul

Articole similare

Articole populare