Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

casa de-a casa / Cosmin Manolache: [casa de-a casa] [65] – nomad.10.ad-hoc museum

Noroc că era primăvară, atunci cînd am fost nevoiţi să părăsim fostul laborator al domnului doctor, şi că cei doi fraţi ne-au întins mîna imediat: Cosmin şi Dragoş. Unul era medic stagiar, celălalt îşi făcea doctoratul la filozofie. Îi cunoscusem la o petrecere dată de Neluţu în garsoniera cu icoane de lîngă Cişmigiu, unde locuisem şi eu cu un …

Articole similare

Articole populare