HellO, WOrld!
Căldură mare, monșer! Sfârșitul lunii iunie a venit nu doar cu temperaturi caniculare, dar și cu noi expoziții de explorat și admirat în București. Așa că, dacă nu ați părăsit încă orașul în căutarea unor destinații mai răcoroase, vă invit alături de mine prin galerii de artă, muzee și chiar prin spații mai puțin convenționale, unde puteți vedea următoarele:
Expoziția de grup „(de)generation/s” la Rezidența 9
Expoziția de la Rezidența 9 reprezintă o nouă colaborare cu Universitatea Națională de Arte și reunește lucrările a 16 tineri artiști, proaspăt absolvenți ai secției Foto-Video. „(de)generation/s” vine nu ca o demonstrație a rupturii dintre generații, ci ca o mărturie că arta se regenerează mereu. Desigur, vorbind despre artiști crescuț…

