Ea e MILIONARA care a TURNAT-O pe Ana Maria Pătru la DNA

Irina Socol, patroana firmei Siveco, este cea care a denunțat-o la DNA pe Ana Maria Pătru, președintele Autorității Electorale Permanente. Socol a fost deja condamnată într-un dosar și are mai multe pe rol şi ar fi încercat astfel să-şi negocieze pedepse cu suspendare.
Pătru a fost reţinută marţi seară de DNA. Procurorii DNA Ploieşti au dispus efectuarea urmăririi penale faţă de preşedintele Autorităţii Electorale Permanente (AEP), Ana Maria Pătru, la data faptei vicepreşedinte al instituţiei – funcţie cu rang de secretar de stat, pentru trei infracţiuni de trafic de influenţă şi două infracţiuni de spălare a banilor.
Potrivit unui comunicat de presă transmis, marţi seară, de DNA, în perioada aprilie-iunie 2008, suspecta Ana Maria Pătru, în calitate de vicepreşedinte al AEP, a pretins, iar în anul 2009 a şi primit de la reprezentanţii unei societăţi comerciale, suma de 210.000 euro, reprezentând contravaloarea unui anumit imobil situat în municipiul Bucureşti.
Anchetatorii spun că, în schimbul primirii acestui bun, Pătru a promis că va susţine derularea în bune condiţii a unui contract încheiat de acea societate cu AEP, precum şi că va susţine firma să obţină şi să deruleze contracte viitoare, fapt care s-a şi realizat.
Articole similare:
ÎNFIORĂTOR Papa Francisc își amenință subordonații că îi lasă ȘOMERI, dacă nu se vaccinează anti-COVID-19

Rusia a dat lovitura: Vaccinurile sale, Sputnik V și EpiVacCorona, sunt eficiente împotriva tulpinii britanice a Covid-19

RECORD de reacții adverse, după vaccinare, în ultimele 24 de ore: S-au administrat vaccinurile Moderna și Pfizer

IMAGINI DE GROAZĂ Bianca Drăgușanu a fost DESFIGURATĂ

DISCRIMINARE în PNL: Cea mai frumoasă liberală a fost obligată să demisioneze, din cauza presei

Păzea, Bendeac și-a scris cartea! Dezvăluiri incredibile și momente emoționante din viața actorului
Cristi Șelaru scrie despre ‘Blestemul lui Udrea’

Condamnată pentru că a furat banii românilor, Elena Udrea a blestemat-o pe judecătoare: ‘Să simtă copiii ei ce simte copilul meu’

Clotilde Armand vrea bani din videochat
