Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Dacă lumea ar fi fost altfel

„Într-o lume cu gravitație mai redusă, păsările ar fi uriașe. Într-o lume cu gravitație mai mare, doar insectele ar zbura. Într-o lume cu mai multă lumină și mai mulți prădători ai plantelor, plantele ar avea conștiință și inteligență avansată. Într-o lume cu o rezistență mai mare a apei, balenele ar fi mici. Într-o lume mai rece, nu ar exista animale cu sânge rece. Într-o lume mai fierbinte, toate animalele ar avea sânge rece. Într-o lume mai umedă, oamenii ar avea branhii. Într-o lume mai uscată, viața ar începe pe uscat, dacă ar începe vreodată. Într-o lume fără materiale din care să poată fi făurite unelte, am merge încă în patru picioare. Într-o lume doar cu prădători, nu ar exista viață. Într-o lume fără prădători, viața ar fi simplă și plictisitoare. Într-o lume fără Soare, viața …

Citește articolul complet

Articole similare

Articole populare