Noroc că era primăvară, atunci cînd am fost nevoiţi să părăsim fostul laborator al domnului doctor, şi că cei doi fraţi ne-au întins mîna imediat: Cosmin şi Dragoş. Unul era medic stagiar, celălalt îşi făcea doctoratul la filozofie. Îi cunoscusem la o petrecere dată de Neluţu în garsoniera cu icoane de lîngă Cişmigiu, unde locuisem şi eu cu un …
