Un vas nord-coreean a intrat cu trei persoane la bord în apele teritoriale sud-coreene şi a fost remorcat până într-un port, a anunţat duminică agenţia de presă sud-coreeană Yonhap, citând statul-major al armatei, transmite AFP, potrivit agerpres.
Această ambarcaţiune din lemn a trecut sâmbătă seară frontiera maritimă care separă apele teritoriale ale celor două ţări în Marea de Est, numită şi Marea Japoniei, a precizat statul-major interarme sud-coreean.
Citește și : Garda de Coastă a SUA a capturat 13 tone de cocaină în mai multe operaţiuni navale
Vasul şi ocu
