Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Un rădăuțean a ajuns la spital după ce o mașină a căzut peste el de pe cric

Un bărbat din Rădăuți a fost rănit după ce autoturismul său, ridicat pe cric, a căzut peste el. Incidentul s-a produs joi, 27 noiembrie 2025, în jurul orei 13.25, în curtea de blocuri din spatele imobilului de pe strada Volovățului, lângă clinica Aquadent.

Potrivit polițiștilor, Mihai G. a încercat să verifice ceva la mașina sa Mitsubishi, ridicată pe cric, care nu era asigurat corespunzător. În momentul în care se afla sub autoturism, cricul a cedat parțial, iar vehiculul a căzut, lovindu-l ușor la nivelul frunții.

Echipajul de ambulanță ajuns la fața locului i-a acordat îngrijiri medicale, diagnosticându-l cu contuzie la nivelul frunții. Bărbatul a refuzat transportul la spital.

Poliția a demarat verificări pentru stabilirea împrejurărilor și pentru a determina dacă fapta se înc…

Citește articolul complet

Articole similare

Articole populare