Directorul general al Siemens, Joe Kaeser, l-a criticat sâmbătă cu asprime pe preşedintele american Donald Trump, în urma unui miting din Carolina de Nord la care Trump a continuat să atace femeile progresiste din Congres, după ce le-a spus anterior să plece de unde au venit, şeful grupului german afirmând că Trump a devenit ”faţa rasismului şi a excluziunii”, relatează CNBC, potrivit news.ro .
”Mă îngrijorează că cel mai important birou politic din lume devine faţa rasismului şi a excluziunii. Am trăit mulţi ani în Statele Unite şi m-am bucurat mai mult ca niciod
