Stiripesurse.ro Timiș. Peste o sută de mii de angajați au intrat în șomaj tehnic de la începutul pandemiei. Aproximativ cinci sute de salariați au rămas fără locuri de muncă. De la începutul anului au fost semnate peste șase mii de noi contracte de muncă. Business Autor: Revista Blogurilor 04/06/2020 FacebookTwitterPinterestWhatsApp Articole similare Președintele Serbiei, Aleksandar Vucic, va demisiona, “în câteva săptămâni”. Anunțul, după un an și jumătate de proteste anticorupție, declanșate după prăbușirea acoperișului gării din... Business Australia. Guvernul vrea să dubleze, la aproape 60 de milioane de euro, amenda maximă aplicabilă rețelelor sociale care “nu fac suficient” pentru a respecta... Business Studiu. Timpul petrecut în fața ecranelor de către copiii cu vârste de sub doi ani ar putea afecta sănătatea ochilor, somnul și calitatea interacțiunilor... Business Valul de caniculă care va ajunge și în România, de duminică și până miercuri, face azi ravagii în vestul și centrul Europei, din Scandinavia... Business Articolul precedentEugen Teodorovici trece la amenințări după vizita la DNA: Pentru cei care nu-mi vor altceva decât ”binele”, să nu uite că am ce spuneArticolul următorCluj-Napoca. Emil Boc a anunțat că spitalul de campanie amenajat la Sala Polivalentă va fi desființat, de săptămâna viitoare: Niciun bolnav de COVID-19 nu a fost internat aici, iar numărul infecțiilor noi este în continuă scădere. Articole populare Atenție la trezirile nocturne frecvente: Ce boală gravă pot semnala Jokeri de cuvinte / Dan Banu: Ne-au luat-o cromozomii razna Oracle concediază 526 de angajați în București într-un nou val de restructurări globale Dacă lumea ar fi fost altfel Gastrodiplomație și sustenabilitate: Cum a transformat „Sărbătoarea Gustului” tomata locală în artă culinară la „Ziua Gastronomiei Sustenabile