Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Serbia va majora salariile bugetarilor şi pensiile în acest an şi anul viitor

Guvernul Serbiei este gata să majoreze salariile în sectorul public şi pensiile în 2019, ca urmare a unor venituri fiscale favorabile şi în linie cu acordul cu Fondul Monetar Internaţional (FMI), a declarat marţi ministrul de Finanţe, Sinisa Mali, citat de Reuters, potrvit agerpres.
Într-un interviu acordat postului privat de televiziune O2 TV, Mali a spus că salariile în sectorul public vor fi majorate cu 8% până la 15%, începând din luna decembrie. În prezent, salariul mediu în Serbia este de 54.115 dinari (511,17 dolari) pe lună.
Citește și : Armata lui Bashar Al-Assad

Articole similare

Articole populare