Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Se complică situația la Dinamo: Ionuț Negoiță anunță, din nou, că vinde echipa – Suma 1 LEU

Ionuț Negoiță, patronul lui Dinamo, a susținut o conferință de presă în cadrul căreia a vorbit despre viitorul clubului. Omul de afaceri a anunțat că cedează pachetul majoritar, 51% din acțiuni, pentru o sumă simbolică de un leu.
Clubul din București este de vânzare de doi ani, dar până în acest moment, chiar dacă mai mulți oameni de afaceri și-au arătat intenția de a cumpăra entitatea, nu s-a ajuns la un consens. Negoiță a precizat că oamenii interesați sunt nevoiți ca la început să aducă jumătate de milion de euro, pentru a ”stinge” datoriile scadente.

Articole similare

Articole populare