Vineri, 13 iunie, pe „Arcul de Triumf”, România U19 a dat piept cu Muntenegru U19 în prima rundă din cadrul Europeanului organizat în țara noastră.
Naționala lui Ion Marin s-a impus la limită, scor 2-1, după ce a răsturnat situația de pe tabelă. „Tricolorii” s-au văzut conduși la pauză, însă au pus în scenă o revenire de efect și așteaptă acum meciul cu Spania U19, programat luni, la ora 21:00, la Voluntari. Ibericii au câștigat cu Danemarca, 1-0, tot vineri, în Giulești.
Victorie extrem de importantă pentru România U19 în fața reprezentativei simila
