Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Premierul Dăncilă anunță modificări în ceea ce privește Pilonul II de pensii: Părerea noastră este ca banii din Pilonul II să meargă în Pilonul I sau III, astfel încât persoana să nu rămână fără protecție.

Premierul Dăncilă a anunțat că Executivul va adopta ordonanța de urgență pentru modificarea Codului Fiscal în ședința de guvern de astăzi, dacă va avea avizul Comitetului Economic și Social.
Viorica Dăncilă a anunțat o modificare în ceea ce privește Pilonul II de pensii, în sensul în care românii nu își vor putea retrage banii (cum era anunțat inițial), ci vor putea transfera banii fie în Pilonul I, adică la pensia de stat, fie către Pilonul III, o pensie privată facultativă pe care o pot alege.
„Pilonul de pensii este în cadrul acestei ordonanțe. Sunt mai m

Articole similare

Articole populare