Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Peste 153 de cadre medicale și personal auxiliar, dintre care 70 de medici și 50 de asistente, au fost infectate cu coronavirus până acum la nivel național. Cele mai multe cazuri în Suceava (90), București (36) și Hunedoara (11).

Autoritățile informează până acum, la nivel național, au fost confirmate cu coronavirus 153 de cadre medicale și personal auxiliar, dintre care 70 de medici și 50 de asistente.
Cele mai multe cazuri de infectare sunt raportate la Suceava (90), București (36) și Hunedoara (11).
Amintim că astăzi, în plină criză de pandemie, Victor Costache a demisionat din funcția de ministru al Sănătății. În locul acestuia a fost numit Nelu Tătaru, fost secretar de stat în Ministerul Sănătății.
Comunicatul integral al Grupului de Comunicare Strategică:
„Conform datelor raportate d

Articole similare

Articole populare