Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Paramount dă în judecată Warner Bros Discovery, în cea mai recentă acțiune din încercarea de preluare ostilă. Susține că acordul cu Netflix subevaluează valoarea WBD, iar decizia le aparține acționarilor.

Șeful Paramount Skydance, David Ellison, a informat acționarii că Paramount acționează în judecată compania Warner Bros. Discovery și pe CEO-ul David Zaslav. Solicită unei instanțe din Delaware să ordone Warner Bros. Discovery să furnizeze informații suplimentare despre procesul de vânzare și despre acordul cu Netflix.
”WBD nu a dezvăluit modul în care a evaluat valoarea Global Networks, cum a evaluat tranzacția generală Netflix. Am intentat procesul în această dimineață pentru a solicita instanței să ordone pur și simplu WBD să furnizeze astfel de informații, pentru ca acționarii WBD să aibă ceea ce au nevoie pentru a putea lua o decizie în cunoștință de cauză”, a spus Ellison.
”În ultimele zile, în urma deciziei Warner Bros. Discovery de a nu se angaja cu Paramount în oferta noastră de 3…

Citește articolul complet

Articole similare

Articole populare