Nu se gaseste medic pentru un salariu de 20.000 euro lunar !
O clinică din Tokoroa, o localitate rurală din Noua Zeelandă, încearcă în zadar de doi ani să găsească un medic care să-l înlocuiască pe cel veteran, în pofida unui salariu anual de 400.000 de dolari neozeelandezi (240.883 de euro), relatează EFE.
Directorul centrului Tokoroa Family Health, doctorul Alan Kenny, în vârstă de 61 de ani, a spus că problema este că nimeni nu vrea să lucreze la ţară, departe de Auckland, într-un loc care presupune multă muncă.
Programul de lucr… citeste mai mult Vezi sursa
Articole similare:
VIDEO Ilie Bolojan acuză că rezerviștii militari au fost mințiți și de aia îl votează pe Nicușor Dan

Sondaj prezidențiale: George Simion și Nicușor Dan sunt la egalitate

Meteorologii au făcut anunțul când scăpăm de frig

A început lupta pentru putere în PSD

Ziarul Libertatea anunță că Umbrărescu oprește lucrările pe autostrăzile A8 și A3 pe termen nedeterminat

Victor Rebengiuc, către George Simion, după ce actorul a recunoscut că i-a donat bani lui Nicuşor Dan: ‘Domne, nu spune că am dat eu. Nu vreau…’
