Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Membrii echipajului petrolierului britanic capturat în Strâmtoarea Ormuz sunt în siguranță (oficial iranian)

Directorul Autorităţii portuare şi maritime din provincia iraniană Hormuzgan, Allahmorad Afifipour, a declarat pentru un post iranian de televiziune că membrii echipajului de la bordul petrolierului britanic capturat de autoritățile iraniene sunt în siguranță, potrivit Reuters, scrie mediafax.
„Toți cei 23 de membri ai echipajului sunt în siguranță, sunt sănătoși și se află în portul Bandar Abbas”, a declarat acesta.
Citește și : Manifestație proguvernamentală la Hong Kong
Între timp, compania suedeză Stena Bulk, care deține nava, a anunțat că pregătește o so

Articole similare

Articole populare