Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Lia Olguța Vasilescu a răbufnit după o decizie a noului Guvern: ‘De ce să cumpărați fructe și legume românești când puteți cumpăra de la multinaționale?’

Fostul ministru al Muncii, Lia Olguța Vasilescu, a criticat declarațiile noului ministru al Agriculturii, Adrian Oros, referitoare la proiectul Casei de Comerț Unirea, unde se comercializează produse alimentare românești.
Citește și: Ministrul de Interne, luat la bani mărunți din PSD: ‘De unde a avut distinsa dvs. mama, în anul 2012, 300.000 de euro pe care să-i depună în conturi’
„Un punct forte in programul nostru de guvernare a fost Casa de Comert Unirea. Ce facea ea? Deschidea puncte de colectare a produselor (mere, rosii, vinete, branza, lapte, cartofi etc)

Articole similare

Articole populare