Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Iohannis: Tocmai persoanele care au probleme cu legea vor să facă legea în Justiţie. Misiunea instituțională a magistratului nu trebuie deturnată, chiar dacă presiunile asupra procurorilor s-au intenstificat.

Președintele Klaus Iohannis a participat, miercuri, la prezentarea raportului privind activitatea desfășurată anul trecut de Ministerul Public. Președintele a subliniat că sunt exercitate presiuni asupra magistraților și a declarat că societatea civilă este alături de aceștia. 
Principalele declarații ale lui Klaus Iohannis:
Doamnelor și domnilor, stimate doamne și domni procurori, a devenit deja o tradiție să particip la prezentarea raportului anual de activitate a Ministerului Public și vă mulțumesc. Vreau să vă felicit pentru rezultatele muncii depuse anul trecut, car

Articole similare

Articole populare