După mașini, laptopurile și telefoanele trec la modelul leasingului operațional: companiile renunță treptat la achiziții și aleg abonamente din nevoia de flexibilitate, predictibilitate și protecție pentru cashflow.
În ultimii ani, românii s-au obișnuit să plătească pentru acces, nu pentru proprietate. De la muzică și filme până la software, modelul abonamentului a devenit parte din viața de zi cu zi. Același model începe să își facă loc și în mediul de business și în modul în care companiile utilizează tehnologia. În locul investițiilor mari în echipamente, tot mai multe firme caută soluții flexibile, bazate pe abonament.
Fondată în România în 2021, INKI.tech aduce în zona echipamentelor IT modelul care a transformat deja industrii întregi: accesul prin abonament. Prin soluția sa Device-…
