De exemplu, Digi a depășit în 2025 și pe Orange la internet mobil, devenind numărul 1 și în această privință. Este dificil să mai găsești vreun capitol la care Digi nu este încă numărul 1 în România, de altfel.
Graficele de mai jos sunt dintr-un raport ANCOM lansat recent și care prezintă situația la final de 2025. Încep cu telefonia fixă, care există în continuare, deși în scădere treptată dpdv al traficului de voce. Iată cotele de piață și observați cum Digi și-a mărit constant prezența:
În ce privește telefonia mobilă, Digi a preluat în ultimul semestru conducerea la numărul de cartele SIM active, depășind Orange.
Același lucru s-a întâmplat șî la numărul de SIM-uri oferite cu abonament, unde Digi conduce:
Pe cartele prepay, Digi are doar vreo 10%, dar au început să ofere relativ re…
