Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Diana Dumitrescu s-a apucat de curățenia de primăvară

Pe blogul personal, Diana spune că se plictisise de cum erau aranjate lucrurile în casă și a simțit nevoia să facă o schimbare. Ea a renunțat la obiectele nefolositoare și și-a achiziționat unele noi.

„Nu numai că era vremea pentru curățenia generală de primăvară, dar mă și plictisisem un pic de cum erau aranjate lucrurile prin casă. Așa că, după ce am terminat curățenia, am cumpărat o nouă cuvertură, niște lămpițe, am rearanjat biblioteca, am aruncat vreo 3 saci cu ”diverse lucrușoare nefolositoare” care s-au strâns de-a lungul timpului… iar acum, totul este aerisit și mai curat.”, a scris Diana pe blog.

Textul său este însoțit de o imagine cu locuința reamenajată: ”Cam așa arată acum…deși încă nu am pus perdelele…Mă chinuiesc de ceva timp să pun perdele…probabil de când ne-am mutat. De abia acum am reușit să-l conving pe Ducu că va arăta casa mai bine cu perdele decât cu jaluzele, am mâna liberă. Trebuie doar să găsesc ceva care să se potrivească și, cum sunt cea mai nehotărâtă persoană din lume…Încă nu am terminat…dar nu poți face totul în două zile…Urmează dormitorul și dressingul. Am lăsat șifonierul la sfârșit pentru că acolo este cel mai greu. Nu neapărat că ar fi mizerie, nu e…dar rearanjarea, împachetarea, renunțarea, sortarea hainelor, este un chin!”, a menționat ea.

Articole similare

Articole populare