Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Analiză. În această săptămână s-au înregistrat 1.520 de cazuri noi de coronavirus, cel mai mare număr săptămânal de la ridicarea stării de urgență, pe 15 mai. Infografie.

Numărul cazurilor săptămânale de coronavirus în România este în creștere pentru a doua săptămâna la rând. Datele centralizate de Biziday arată că în această săptămână (8-14 iunie) s-au înregistrat 1.520 cazuri de coronavirus, cu 298 mai multe decât în săptămâna precedență (1-7 iunie) și cu 333 în plus față de săptămâna 25-31 mai.
Este cel mai mare număr de cazuri din ultimele șase săptămâni (de după data de 10 mai). Un număr mai mare s-a înregistrat în săptămâna 4-10 mai, înainte de ridicarea stării de urgență, când au fost raportate 2.199 d

Articole similare

Articole populare