Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Ambasada SUA în Liban a postat pe Twitter un mesaj de sprijin în favoarea protestatarilor din Beirut

Ambasada SUA în Liban a postat sâmbătă pe Twitter un mesaj în sprijinul protestelor antiguvernamentale ce zguduie capitala Beirut şi în care se afirmă că „poporul libanez a suferit prea mult şi merită să aibă lideri care îl ascultă”, informează dpa şi Reuters, scrie agerpres.
Liderii libanezi ar trebui să „schimbe cursul pentru a răspunde cererilor populare de transparenţă şi responsabilitate”, adaugă ambasada americană în postarea sa, în timp ce mii de protestatari se confruntau cu forţele de ordine în preajma clădirilor guvernamentale din

Articole similare

Articole populare