Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

DEZASTRU pentru Anglia la Cupa Mondială 2026! Remiza „albă” cu Ghana a declanșat un tsunami de ironii pe internet

Englezii, făcuți praf după cel mai plictisitor meci al turneului final: „Arbitrii erau plecați la cafea!”

FOXBOROUGH, Massachusetts – Naționala Angliei a ajuns de râsul lumii după remiza albă, scor 0-0, în fața Ghanei, în etapa a doua a Grupei L de la Campionatul Mondial 2026. Partida disputată la Foxborough, Massachusetts, a intrat direct în istorie drept una dintre cele mai plictisitoare întâlniri din istoria turneelor finale, stârnind un val uriaș de ironii pe rețelele de socializare.

Un meci de uitat: doar 4 șuturi pe poartă în 90 de minute

Confruntarea dintre „cei trei lei” și ghanezi a fost atât de searbătă încât în prima repriză nu a fost înregistrat nici măcar un singur șut pe spațiul porții. La finalul celor 90 de minute, tabela arăta un tota…

Citește articolul complet

Articole similare

Articole populare