Ministerul Sănătăţii din Cambodgia a raportat luni trei noi cazuri de COVID-19 având legătură cu ministrul de externe ungar, testat pozitiv după ce a vizitat ţara din Asia de Sud-Est săptămână trecută, relatează DPA, potrivit agerpres.
Ministrul afacerilor externe şi comerţului exterior din Ungaria, Peter Szijjarto, a fost testat pozitiv la coronavirus după ce a părăsit Cambodgia şi a sosit în Thailanda, declanşând îngrijorări legate de un focar.
Citește și : Joe Biden SCHIMBĂ echipa care gestionează coronacriza în America
Autorităţile sanitare cambodgiene au t
