Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

CFR a desemnat câștigătorul licitației pentru modernizarea a 28 de km dintre Brașov și Sighișoara. Valoarea contractului este de peste 2,7 miliarde de lei.

Compania Națională de Căi Ferate CFR SA a finalizat și emis raportul de reevaluare a ofertelor depuse la procedura de licitație publică pentru modernizarea infrastructurii și suprastructurii feroviare pe subsecțiunea 2 Apața – Cața, aflată pe secțiunea Brașov – Sighișoara, câștigătoare fiind desemnată oferta depusă de Asocierea RailWorks.
Oferta financiară depusă de Asocierea RailWorksare valoarea de 2,73 miliarde de lei (fără TVA), contractul de achiziție publică urmând a fi încheiat și semnat de ambele părți la finalul perioadei legale de contes

Articole similare

Articole populare