Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Rusia a lansat cea mai mare operaţiune a submarinelor de la sfârşitul Războiului Rece (Statul Major norvegian)

Rusia a lansat în Atlanticul de Nord cea mai mare desfăşurare de submarine de la sfârşitul Războiului Rece, o operaţiune monitorizată îndeaproape de NATO, a anunţat marţi Statul Major norvegian, citat de France Presse, potrivit agerpres.
De săptămâna trecută, 10 submarine cu baza în peninsula Kola (extremitatea de nord-vest a Rusiei), între care opt nucleare, sunt angajate în aceste manevre care se aşteaptă să dureze aproximativ două luni, potrivit datelor furnizate postului public de televiziune NRK de Serviciul norvegian de informaţii militare.
Citește și : Tusk: UE

Articole similare

Articole populare