Doi pacienți au primit simultan, luni seară, la Spitalul „Sfânta Maria” din Capitală, transplant de plămân, respectiv ficat, fiind o premieră națională când un spital mic reușește această performanță, informează reprezentanții unității spitalicești, conform Mediafax.
Judecătorul Bogdan Mateescu mută politica în Justiţie: Cere ‘anticipate’ în CSM
Două persoane au fost transplantate concomitent, luni seară, cu plămân, respectiv ficat, la Spitalul Clinic „Sf. Maria” din Capitală.
„Mobilizarea exemplară a echipei de anestezie și chirurgie a pe
