Câteva mii de persoane au manifestat sâmbătă în capitala Elveţiei, Berna, pentru a-şi exprima opoziţia faţă de introducerea tehnologiei 5G în ţara lor, relatează AFP, scrie agerpres.
”Boicotarea 5G” şi ”Întotdeauna mai rapid, mai înalt, mai departe, în detrimentul omului şi al mediului. Stop 5G” puteau fi citite pe pancartele purtate de manifestanţi, în faţa Parlamentului federal elveţian, pentru a denunţa o tehnologie considerată nocivă pentru sănătate.
Citește și : Fostul preşedinte tunisian Ben Ali a fost înmormântat la Medina
”F
