“N-are rost sa ne mai complicam”, a declarat reprezentantul renumitului lant de cafenele 5 to go. “De cate ori intra cineva in cafenea ne zice: “doua cafele, poftiti doi Dinamo” sau “cat e apa? Doua la un Dinamo?” La inceput am incercat sa glumim cu ei, dar apoi ne-am dat seama ca ar fi mai simplu sa facem asta:
Am schimbat numele, am pus preturile in Dinamo. Daca ne gandim putin si conceptul seamana mult: vii, dai 5 si pleci. Numai ca Dinamo ia. Ne asteptam sa creasca vanzarile, numai ca avem o frica si trebuie sa o spunem: daca Dinamo incepe sa ia cate 6 sau 7? La cum joaca
