Stiripesurse.ro

Loading RSS Feed

Adrian Năstase șterge pe jos cu jurnaliștii de la România Liberă

“Citeam vineri, cu multă curiozitate, România Liberă, sperând să aflu de la Ondine Gerguţ ce trebuie să mai facă ministrul justiţiei cu numirile de la parchete şi care mai erau instrucţiunile de la Bruxelles, Nu aflasem încă de la aceaşi sursă autorizată nici cum trebuie să reacţioneze dna. Pivniceru în legătură cu „îngheţarea” acestor numiri pânâ după alegerile parlamentare – propunerea înţeleaptă a fostului ministru independent – Cătălin Predoiu.

 

În schimb, am găsit un articol inteligent – ca de obicei – al lui Cristian Câmpeanu, intitulat „Ponta și doctrina Năstase…, care mi-a dovedit, încă o dată, că persoana în chestiune a învăţat să citească dar nu a învăţat încă să înţeleagă.

 

Cu ocazia asta, mi-am adus aminte de o istorie despre De Gaulle: mergând la o reuniune, cineva din mulţime i-a strigat „Moarte proştilor!”. De Gaulle s-a întors spre el şi i-a răspuns „Vast program…,” scrie Adrian Năstase pe blog.

Articole similare

Articole populare