Simona Halep a dat o dublă lovitură prin calificarea în sferturile Australian Open: cel loc va ocupa în ierarhia WTA

27.01.2020
Autor: Revista Blogurilor

Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 4, a învins-o, luni, cu scorul de 6-4, 6-4, pe Elise Mertens (Belgia), locul 17 WTA şi cap de serie numărul 16, calificându-se pentru a patra oară în sferturile de fnală ale Australian Open. În urma acestui rezultat, Halep va urca pe locul 2 WTA, după competiţia de la Melbourne.

Un meci greu a avut Simona Halep pe Rod Laver Arena, chiar dacă victoria înregistrată, din nou în două seturi, precum toate partidele juc… citeste mai mult